Kursy pierwszej pomocy

Podstawy prawne

Na mocy art. 2091 §  1  Kodeksu pracy, każdy  pracodawca został zobowiązany do  wyznaczenia i przeszkolenia pracowników odpowiedzialnych za udzielanie pierwszej pomocy. Aby spełnić ten ustawowy obowiązek, skorzystaj z naszej oferty kursów pierwszej pomocy!

​Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w razie wypadku stanowi jedną z podstaw całego systemu bezpieczeństwa w Twoim zakładzie pracy. Sprawnie udzielona pierwsza pomoc może uratować zdrowie, a nawet życie osoby poszkodowanej.

Kursy pierwszej pomocy

Dla kogo?

Jesteś osobą prywatną i chcesz nabyć umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia? Nasze kursy są również dla Ciebie!

​Naszą ofertę kierujemy do każdego, kto nie chce uczyć się udzielania pierwszej pomocy tylko z książek. Nie ważne czy musisz zorganizować kurs dla swojej firmyinstytucji państwowej czy chcesz zrobić to po prostu dla siebie…życie jest najwyższą wartością i chcemy żeby jak najwięcej osób potrafiło je ratować.

Cechuje nas wysoki profesjonalizm i dbamy o najwyższą jakość naszych kursów. ​Nasze kursy organizujemy na terenie Poznania i okolic, ale mogą się one odbyć również w naszej placówce.

Kursy pierwszej pomocy

Co oferujemy?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kursy dopasowane programem do różnego rodzaju odbiorców. Oferujemy kursy pierwszej pomocy dla:

  • firm i instytucji,
  • nauczycieli w szkołach i placówkach,
  • opiekunów w przedszkolach i żłobkach,
 • osób indywidualnych.

Wszystkie kursy dostosowujemy do specyfiki działalności naszych Klientów, kładąc szczególny nacisk na skutki zagrożeń, które mogą się pojawić podczas wykonywania pracy. Oprócz teoretycznych aspektów udzielania pomocy, podczas naszych kursów będziesz miał okazję przećwiczyć postępowanie w różnych stanach zagrożenia zdrowia i życia, używając do tego celu profesjonalnego sprzętu renomowanych firm.

Zakres szkolenia

Czas i zakres merytoryczny kursu dostosowujemy do Państwa możliwości i potrzeb. Standardowy program opiera się o następujące zagadnienia i może zostać przedstawiony w formie podstawowej oraz rozszerzonej:

 1. Ocena stanu poszkodowanego.
 2. Postępowanie przy utracie przytomności.
 3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.
 4. Ciało obce w drogach oddechowych – postępowanie w zachłyśnięciach.
 5. Postępowanie w urazach (złamania, zwichnięcia, skręcenia, oparzenia).
 6. Postępowanie w nieurazowych stanach zagrożenia życia – omdlenia, zawał serca, udar mózgu, wstrząs anafilaktyczny, stany nagłe w cukrzycy, epilepsja.

Powyższe punkty programu realizowane są w odniesieniu do osób dorosłych, dzieci oraz niemowląt lub tylko wybranej grupy (w zależności od potrzeb).

Każdy z uczestników naszych szkoleń otrzymuje zaświadczenie potwierdzające odbycie kursu i zdobycie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Kursy pierwszej pomocy

Zapoznaj się z Naszym cennikiem!